Mobilna gra miejska „Aleją Gwiazd. Szlakiem Funduszy Europejskich”

„Przechadzasz się pomiędzy stoiskami w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich, gdy nagle dostrzegasz błyszczący kształt leżący na ziemi. Okazuje się, że to mała gwiazdka – wygląda zupełnie, jakby oderwała się z flagi Unii Europejskiej. I faktycznie – jedna z flag wiszących przy stoisku wydaje się wybrakowana. Chcesz ją odłożyć na miejsce, lecz w tym momencie słyszysz cichy, brzęczący głos…”

Tak zaczyna się mobilna gra miejska „Aleją Gwiazd. Szlakiem Funduszy Europejskich”, w którą możesz zagrać już 14 maja podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich! Gwiazdka, główna bohaterka gry, przeprowadzi Cię przez trasę 20 różnorodnych warszawskich inwestycji, dofinansowanych ze środków UE. Przekonasz się, jak duży wpływ na życie Polaków i Polek mają Fundusze Europejskie. A dodatkowo: masz szansę wygrać atrakcyjne nagrody!

Jak zagrać?

Gra „Aleją Gwiazd. Szlakiem Funduszy Europejskich” jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, poziomu wiedzy, sprawności fizycznej. Żeby zagrać, wystarczy wypełnić formularz rejestracji na stronie internetowej i przyjść 14 maja w godzinach 10:00-15:00 do Miasteczka Funduszy Europejskich w Ogrodach Zamku Królewskiego i Arkadach Kubickiego. Na miejscu zarejestrowani uczestnicy otrzymają dostęp do gry, którą uruchomią na swoich smartfonach. Jej trasa opiera się na lokalizacji GPS: w wyznaczonych punktach gracze otrzymają pytania i zadania do rozwiązania. Wygrają te drużyny, które odwiedzą przynajmniej 10 miejsc, wykonają poprawnie zadania, zdobędą największą liczbę punktów i dotrą do mety.

Zwiedzaj Warszawę szlakiem Funduszy Europejskich

Trasa gry prowadzi przez muzea, instytucje kultury, obszary pamięci, pętle komunikacyjne i parki. To znane miejsca, jednak gra pozwoli Ci spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy. Nie zabraknie faktów z historii i ciekawostek dotyczących ważnych punktów na mapie Warszawy.

Pytania będą wymagały od graczy pewnej wiedzy i umiejętności wyszukiwania informacji, ale także kreatywności i logicznego myślenia. Pojawią się rebusy, zadania polegające na zrobieniu zdjęcia, zagadki i szyfry. Czyli: wiedza i dobra zabawa w jednym!

Podsumowanie najważniejszych informacji
• Dla kogo? Gra „Aleją Gwiazd. Szlakiem Funduszy Europejskich” jest skierowana do wszystkich odbiorców: można w nią grać indywidualnie, ze znajomymi albo rodziną. Jedna drużyna może liczyć od 1 do 4 osób.
• Kiedy i gdzie? Start gry: 14 maja 2023, od godz. 10:00 w punkcie informacyjnym w Miasteczka Funduszy Europejskich w Ogrodach Zamku Królewskiego i Arkadach Kubickiego. Grę należy przejść do godz. 15:00. Sam wybierasz czas w którym zaczniesz grę!
• Czego potrzebujesz? Wygodnych butów i naładowanego smartfona z dostępem do Internetu. Może przydać Ci się również powerbank!
ZAREJESTRUJ SIĘ!

Chcesz dowiedzieć się więcej o projektach dofinansowanych z Funduszy Europejskich? Odwiedź serwis Mapa Dotacji.

plakat promujący wydarzenie opisane w tej zapowiedzi; na plakacie uśmiechnięta gwiazdka