XXVII Igrzyska Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami

„Zwycięstwo jest w Tobie” – to hasło przyświecało uczestnikom XXVII Igrzysk Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami, które odbyły się 3.06.2023 r. na stadionie OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20.

Emocjonującym zmaganiom sportowym towarzyszyły atrakcje kulturalne. Na scenie swoje talenty prezentowali m.in. wokaliści i tancerze w różnym wieku, a przy stoisku Biblioteki Publicznej na Targówku czekało mnóstwo „Książek za grosik”, które jak na każdej imprezie plenerowej błyskawicznie znikały ze stolików, uszczęśliwiając miłośników czytania. Poza tym zorganizowaliśmy warsztaty decoupage, podczas których można było stworzyć techniką decoupage zakładki do książek i podkładki pod kubki. Zainteresowaniem cieszył się także nasz kącik gier planszowych.

P.o dyrektora Biblioteki Publicznej na Targówku Tomasz Kowalski odebrał podziękowanie za nasz udział w Igrzyskach. To my serdecznie dziękujemy za to, że możemy być częścią jednego z najpiękniejszych wydarzeń w naszej dzielnicy, które już od ponad ćwierćwiecza organizuje Urząd Dzielnicy Targówek wspólnie z OSiR Targówek. Dziękujemy i… do zobaczenia za rok na XXVIII Igrzyskach!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.