Wiechowisko w Parku Wiecha


Spotkania z Czytelnikami w rozsłonecznionym Parku Wiecha, tętniącym atrakcjami – cóż za wspaniała sobota na Wiechowisku, czyli pikniku w Parku Wiecha!

Oferta Biblioteki Publicznej na Targówku jak zawsze cieszyła się dużą popularnością. Książki za grosik błyskawicznie znikały ze stolików. Zarówno dzieci, jak i dorośli wyławiali spośród nich „perełki” do swojej domowej biblioteczki. Podczas prowadzonych przez nas warsztatów decoupage powstało mnóstwo pięknych książkowych zakładek zdobionych techniką decoupage. Jedną z nich stworzyła Dorota Kozielska – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Ponadto przy stoisku Biblioteki można było zapoznać się z plenerową wystawą książek Stefana Wiecha Wiecheckiego, dostępnych w naszych placówkach. Serdecznie zachęcamy do ich wypożyczania!

Sprawdź w katalogu online dostępność książek Stefana Wiecha Wiecheckiego.

Organizatorzy Wiechowiska (Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Impresariat Artystyczny Sursum Artes) przygotowali bogaty program atrakcji. Wśród nich znalazły się: Finał VI Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha „SZTAMA 2023”, koncert artystów z Ukrainy, koncert zespołu „Teściowa Śpiewa”, występ teatru ulicznego „Clown Pinezka i jego ferajna” oraz Teatru Improwizacji Varsavianistycznej.

Poza tym na uczestników wydarzenia czekały takie atrakcje, jak: karuzela, animacje familijne, degustacja pyz warszawskich, konkursy dla publiczności (w tym konkurs na strój warszawski).
Wydarzenie zwieńczy o godz. 20.30 Sztama, czyli potańcówka z Kapelą z Targówka, dedykowana Sąsiadom z Ukrainy i polskiemu Wolontariatowi.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach plenerowych!