Święto Niepodległości – książki, gry i decoupage w Lesie Bródnowskim


105. rocznicę odzyskania przez Polskę nieodległości świętowaliśmy dziś w miejscu, gdzie zaczęła się historia Warszawy i naszej Ojczyzny – na polanie przy Grodzisku w Lesie Bródnowskim!

Rozsłoneczniona reprezentacja bibliotekarek i bibliotekarzy dopingowała zawodników biorących udział w biegach i marszach przełajowych zorganizowanych przez Urząd Dzielnicy Targówek. „Częstowaliśmy” dzieci, młodzież i dorosłych książkami „za grosik”. Znikały ze stolików w tempie niemal tak szybkim jak imponująca prędkość uczestników sportowych zmagań Tradycyjnie równie dużą popularnością przy bibliotecznym stoisku cieszyły się prowadzone przez nas warsztaty decoupage, a także gry planszowe, towarzyskie i edukacyjne, m.in. „Polak mały”.

Przypomnijmy: w Grodzisku na Bródnie odkryto najstarsze (z X wieku!) i najlepiej zachowane ślady wczesnośredniowiecznego osadnictwa. To jedyne w Warszawie miejsce z początków historii Polski!

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że 11 grudnia 2023 r. (poniedziałek) Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!