Parada Syrenki 2023 (zdjęcia)


Wybraliśmy się na radosny spacer z piękną Syrenką z Targówka! Towarzyszyły nam piękne Syrenki z innych dzielnic i instytucji miejskich.

3.06.2023 r. II Parada Syrenki przeszła wraz z tysiącami mieszkańców stolicy i turystów z Ronda de Gaulle’a na Plac Zamkowy.

Syrenkę z Targówka stworzyli wspólnie: Urząd Dzielnicy Targówek, Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek, Dom Kultury Świt, Dom Kultury Zacisze i Biblioteka Publiczna na Targówku. W Paradzie wziął udział p.o. Dyrektora Biblioteki Publicznej na Targówku Tomasz Kowalski razem z pracownikami Biblioteki.

Na trasie parady – oprócz Syrenek na specjalnych platformach – czekało wiele atrakcji: występy artystyczne, pokazy taneczne i teatralne.

Parada zakończyła się koncertem piosenek z filmów Disneya na placu Zamkowym.

Wydarzenie odbyło się w przeddzień Święta Warszawy.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.