„Z kraju kwitnącej wiśni – Haruki Murakami” – spotkanie DKK w W64

Tematem lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 przy ul. Radzymińskiej 121 była twórczość jednego z najpopularniejszych japońskich autorów – Harukiego Murakamiego, od lat cieszącego się również w Polsce sympatią czytelników.

Pochodzący z Kioto pisarz – przez bukmacherów typowany jako potencjalny kandydat do literackiej Nagrody Nobla – oprócz powieści ma w swym dorobku kilka zbiorów opowiadań, eseje, reportaż. „Kafka nad morzem”, „Kronika ptaka nakręcacza”, „Mężczyźni bez kobiet” czy „Śmierć Komandora” to tylko niektóre ze wspomnianych przez uczestniczki spotkania tytuły książek autora. Panie podkreślały specyfikę jego twórczości wymagającą głębokich przemyśleń, a także piękno języka literackiego pozwalające czerpać przyjemność z czytania.

Dziękujemy za udział w spotkaniu DKK. Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne, które odbędzie się już za miesiąc – 8 marca (środa) 2023 roku, godz. 17.30.

Tematem spotkania będzie literatura feministyczna.

Spotkania DKK moderuje Pani Justyna Żebrowska – polonistka, wydawczyni, redaktorka i korektorka, pasjonatka książek.

na bibliotecznym stoliku stoją książki Harukiego Murakamiego, przed nimi kubek i ciastko