„Święto ognia” Jakuba Małeckiego – spotkanie DKK w W64

Podczas październikowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 przy ul. Radzymińskiej 121 rozmawialiśmy na temat książki Jakuba Małeckiego pt. „Święto ognia”.

„Święto ognia” to historia rodziny Łabendowiczów. Opowieść zaczyna się od narracji Nastki, dziewczynki cierpiącej na porażenie mózgowe, by w kolejnych rozdziałach ukazać również spojrzenie na świat z perspektywy jej ojca oraz siostry Łucji, tancerki baletowej.

Przedstawienie życia bohaterów z trzech różnych punktów widzenia uczyniło książkę interesującą, pełną różnorodnych emocji i doświadczeń.

W trakcie spotkania między uczestnikami wywiązała się ciekawa dyskusja i – podobnie jak bohaterowie książki – każdy na swój sposób zinterpretował jej treść.

Zapraszamy do rozwiązania krzyżówki przygotowanej na podstawie tej powieści:

„Święto ognia” Jakuba Małeckiego, czyli literackie łamanie głowy dla dorosłych

Dziękujemy za udział w spotkaniu DKK.

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 16 listopada (środa) 2022 roku, godz. 17.30.

Tematem listopadowego spotkania będzie książka Joanny Bator pt. „Gorzko, gorzko”.

Spotkania DKK moderuje Pani Justyna Żebrowska – polonistka, wydawczyni, redaktorka i korektorka, pasjonatka książek.

na stoliku talerz z owocami i ulotki promujące to spotkanie; w tle regał z książkami

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.