„Skandynawska literatura piękna” – spotkanie DKK w W64


Podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 przy ul. Radzymińskiej 121 rozmawialiśmy o skandynawskiej literaturze pięknej.

Literatura skandynawska – niekiedy mroczna, refleksyjna, o niepowtarzalnym stylu, nieobojętna na ludzkie losy i otaczającą naturę – stale cieszy się rosnącym zainteresowaniem czytelników.

Wśród omawianych przez Klubowiczów tytułów znalazły się m.in.:

  • Dorośli” Marie Aubert,
  • „Krystyna córka Lavransa” Sigrid Undset,
  • „O zmierzchu” Therese Bohman,
  • „Strega” Johanne Lykke Holm,
  • „Szarady” Knut Hamsun,
  • „Trylogia kopenhaska” Tove Ditlevsen

Dziękujemy za udział w spotkaniu DKK. Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne, które odbędzie się już za miesiąc  14 czerwca (środa) 2023 roku, godz. 17.30.

Tematem spotkania będzie współczesny polski reportaż.

Spotkania DKK moderuje Pani Justyna Żebrowska – polonistka, wydawczyni, redaktorka i korektorka, pasjonatka książek.

na stoliku są książki omawiane podczas spotkania; w tle biblioteczny regał z książkami

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!