„Opuszczone miasto” E. Hunter – spotkanie Klubu Młodego Czytelnika w BD53


5.06.2023 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 rozpoczął działalność Klub Młodego Czytelnika. Bardzo nam miło, że możemy spotykać się z naszymi czytelnikami i rozmawiać o książkach.

Na pierwszym spotkaniu omówiliśmy „Opuszczone miasto” Erin Hunter (jest to część pierwsza serii „Sfora”). Dzieciom bardzo podoba się też inna seria autorstwa Erin Hunter, a mianowicie „Wojownicy”.

Członkowie Klubu mówili o swoich wrażeniach związanych ze „Sforą”. Dzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi głównego bohatera – psa Fuksa. Omawianie tekstu odbywało się także wokół haseł: „współpraca”, „lider”, „przyjaźń”.

Dzieci mówiły, jak odbierały wybrane przygody i doświadczenia Fuksa, a także jakie rasy psów znają. Na obrazku z wizerunkiem psa wpisywały cechy fizyczne i charakterologiczne, jakie według nich wiązały się z głównym bohaterem. Tematów do dyskusji było bardzo wiele. Rozmowy przebiegały w swobodnej i pogodnej atmosferze. Nasi Klubowicze często emocjonowali się podczas dyskusji, na przykład wtedy, gdy poruszana była kwestia ponownego zaufania przez zwierzę człowiekowi.

Zapraszamy wszystkich, którzy mają chęć wspólnie omawiać książki i dzielić się wrażeniami z lektury, do naszego Klubu Młodego Czytelnika. Następne spotkanie odbędzie się po wakacjach – we wrześniu. Tytuł omawianej książki zostanie podany do wiadomości w sierpniu. Zachęcamy do kontaktu z naszą biblioteką.