„O pisarstwie Wiesława Myśliwskiego” – spotkanie DKK w W64


W lutym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 przy ul. Kuflewskiej 6 poświęciliśmy twórczości Wiesława Myśliwskiego, pisarza, prozaika, dramaturga, a także scenarzysty filmowego, dwukrotnego laureata Nagrody Literackiej Nike („Widnokrąg” 1997, „Traktat o łuskaniu fasoli” 2007).

Myśliwski uważa, „że literatura jest niczym więcej, jak sztuką języka”.
Uczestnicy spotkania przyznali, iż tą ogromną dbałością o język, niepowtarzalnym klimatem swoich powieści, pisarz zachwyca i oczarowuje. To proza wielowymiarowa, podejmująca tematykę moralną i egzystencjonalną, zmuszająca do głębokiej refleksji nad przemijaniem, wymagająca od czytelnika skupienia oraz koncentracji. Klubowiczom towarzyszyło też poczucie niedokończenia powieści, aż chciałoby się dowiedzieć, co będzie dalej.

„Bo cóż ważniejsze jest od słów…”

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Wiesława Myśliwskiego (wszystkie tytuły dostępne są w naszej Wypożyczalni): „Nagi sad”, „Pałac”, „Kamień na kamieniu”, „Widnokrąg”, „Traktat o łuskaniu fasoli”, „Ostatnie rozdanie”, „Ucho igielne”.

W DKK spotykamy się raz w miesiącu, by w gronie miłośników książek dyskutować o literaturze, wymieniać między sobą spostrzeżenia i refleksje po przeczytanych lekturach, poznawać nowe gatunki literackie.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 11 marca (środa) 2020 roku, godz. 17.30. Rozmawiać będziemy o twórczości Arthura Rimbaud – francuskiego poety i podróżnika, którego awanturnicze losy oraz oryginalny dorobek przyciąga kolejne pokolenia jego miłośników.

„O pisarstwie Wiesława Myśliwskiego” – spotkanie DKK w W64

 

Tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.