„Król” Szczepana Twardocha – spotkanie DKK w W64

Po wakacyjnej przerwie ponownie zaprosiliśmy Państwa do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 przy ul. Radzymińskiej 121 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawialiśmy na temat książki Szczepana Twardocha pt. „Król”.

„Król” to powieść wielowątkowa ukazująca obraz przedwojennej Warszawy, a zwłaszcza stosunki panujące w środowisku ówczesnych warszawskich gangsterów. Autor bardzo plastycznie kreuje portrety psychologiczne licznych bohaterów. Powieść okrutna i brutalna, jak wielokrotnie podkreślali uczestnicy spotkania; wciąga i zmusza do przemyśleń na wiele tematów.

Dziękujemy za udział w spotkaniu DKK.

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne, które odbędzie się już za miesiąc 5 października (środa) 2022 roku, godz. 17.30.

Tematem październikowego spotkania będzie książka Jakuba Małeckiego pt. „Święto ognia”.

Spotkania DKK moderuje Pani Justyna Żebrowska – polonistka, wydawczyni, redaktorka i korektorka, pasjonatka książek.

na stoliku książka omawiana podczas tego spotkania dyskusyjnego klubu książki; obok fotele, w tle regał z książkami

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.