„Fenomen kryminałów skandynawskich” – spotkanie DKK w W64


Podczas majowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 przy ul. Radzymińskiej 121 rozmawialiśmy na temat fenomenu kryminałów skandynawskich.

Skandynawski styl powieści kryminalnej, mroczny z zawiłymi zagadkami osadzonymi w mroźnym, surowym klimacie wraz z kunsztem pisarskim autorów sprawia, że cieszy się ona niesłabnącą popularnością wśród czytelników na całym świecie. Wiele tytułów zostało zekranizowanych.

Klubowicze w prezentowanych książkach zwracali uwagę na wyrazistych bohaterów, zawiłe, intrygujące śledztwa oraz  kunsztowne opisy przyrody stanowiące idealne tło wartkiej akcji.

Wśród omówionych podczas spotkania tytułów znalazły się:

Dziękujemy za udział w spotkaniu DKK, wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 08 czerwca (środa) 2022 roku, godz. 17.30.

Tematem czerwcowego spotkania będzie „Literatura hiszpańska”.

Spotkania DKK moderuje Pani Justyna Żebrowska – polonistka, wydawczyni, redaktorka i korektorka, pasjonatka książek.

na stoliku stoją książki omawiane podczas kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, wymienione w treści wpisu

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!