„Buntownik z wyboru” – Arthur Rimbaud – spotkanie DKK w W64


Tematem marcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 przy ul. Kuflewskiej 6 była twórczość Arthura Rimbaud, wybitnego francuskiego poety, którego krótkie awanturnicze życie i dzieło stało się legendą oraz inspiracją dla europejskich nurtów literackich.

Rimbaud wszystkie swoje utwory stworzył we wczesnej młodości, w ciągu trzech lat. Poeta zawarł w nich wiele wątków i odniesień do wrażeń zmysłowych. Niejednokrotnie postrzega w nich rzeczywistość na skutek halucynacji, obłędu, rozpaczy i nieprzystosowalności. Współcześnie jego poezja nadal wzbudza skrajne emocje – od zachwytu po odrzucenie. Wśród uczestników spotkania panowało przekonanie, że jest to twórczość trudna i mało zrozumiała.

W DKK spotykamy się raz w miesiącu, by w gronie miłośników książek dyskutować o literaturze, wymieniać między sobą spostrzeżenia i refleksje po przeczytanych lekturach, poznawać nowe gatunki literackie.

Wszystkich miłośników literatury zapraszamy na kolejne spotkanie z książką – ostatnio przeczytaną i polecaną (termin spotkania zostanie podany na stronie internetowej Biblioteki: www.multibiblioteka.waw.pl).

„Buntownik z wyboru” – Arthur Rimbaud – spotkanie DKK w W64

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że Biblioteka nr 53 oraz Wypożyczalnia nr 2 mieszczące się przy ul. Bazyliańskiej 6 zostaną tymczasowo zamknięte 11 grudnia 2023 r. od godz. 16.00 z powodu awarii ogrzewania. Przepraszamy za niedogodności i zachęcamy do odwiedzenia nas w dniu jutrzejszym. Dziękujemy za wyrozumiałość. Ponadto 11 grudnia 2023 r. Biblioteka nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!