Warszawskie Dni Seniora 2022 w W98


Jak każdego roku, także i w tym Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży włączyła się w obchody Warszawskich Dni Seniora, zapraszając do Wypożyczalni grupę dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 im. Artura Oppmana. Nasi goście wysłuchali fragmentów książki „Babcie od A do Z” autorstwa Raquel Diaz Reguery. Dzięki wspaniałym opowiadaniom na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Książka była okazją do porozmawiania z nimi o seniorach, ich potrzebach, troskach, ale także o tym, jak istotną rolę odgrywają w społeczeństwie. To przecież z ich mądrości i doświadczenia czerpią kolejne pokolenia.

W drugiej części spotkania wspólnie przygotowaliśmy prezenty dla seniorów, które dzieci zabrały ze sobą, obiecując wręczyć starszym sąsiadom, członkom rodziny, a nawet zupełnie nieznanym osobom, które być może są samotne, a taki drobiazg wykonany przez dzieci sprawi im przyjemność. Istotny okazał się fakt, że dzieci dostrzegły sens i potrzebę swojej pracy. Pamiętajmy, że nawet najmniejsze drobne gesty życzliwości potrafią przenosić góry.

Na koniec zajęć dzieci otrzymały zadanie odnalezienia na półkach książek bez okładek.  Każdy, kto taką książkę znalazł, mógł zabrać ją ze sobą do szkoły. Łatwo nie było, bo książek do odnalezienia było dwadzieścia, a na półkach – ponad osiemnaście tysięcy. Dzieci szukały i szukały, i… w końcu się udało! Wszystkie książki trafiły do torby i zostały zabrane do szkolnej świetlicy, gdzie z pewnością ktoś wielokrotnie je przeczyta.