„Zagórki” – Targówek Nieoczekiwany


Zagórki. Tak okoliczna ludność nazywała miejsce, gdzie po całych wiekach zapomnienia odnaleziono ślady bródnowskiego grodziska. Dziś najbliższe tereny nazywamy Podgrodziem, jednak chyba warto przypomnieć sobie tę dawną nazwę. Piąty odcinek cyklu opowie trochę o grodzisku i tym, co ciekawego można napotkać, zwiedzając bliskie okolice – a także o tym, że historia zaczynająca się tu przed kilkuset laty, odcisnęła ślady do dziś dobrze widoczne nawet na całkiem odległym Nowym Bródnie…

„Targówek Nieoczekiwany online” jest programem stanowiącym kontynuację działań prowadzonych od kilku lat na terenie dzielnicy przez Stowarzyszenie Kolejka Marecka. W roku bieżącym spacery mieć będą postać krótkich filmów, przybliżających fascynującą przestrzeń naszej dzielnicy. Cykl składa się z czternastu odcinków, o najciekawszych miejscach Targówka opowiadać będzie Krzysztof Gajda.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu programu Mobilni w Kulturze, finansowanego ze środków m.st. Warszawy oraz współpracy autora z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Stowarzyszeniem Kolejka Marecka.

Sprawdź w katalogu online dostępność książek o Targówku.

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że 11 grudnia 2023 r. (poniedziałek) Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!