Wydmy za miastem – Targówek Nieoczekiwany


Odcinek poświęcony jest zarysowi dziejów cmentarza na Bródnie. Jest pierwszym fragmentem serii sześciu różnych spojrzeń na ten arcyciekawy zabytek. W kolejnych odsłonach opowiadać będziemy o ewolucji pomników, fotografii nagrobnej, przenikaniu kultur – i oczywiście także losach pochowanych tu ludzi. Dziś rozpoczniemy od kilku obrazków z historii cmentarza. Założony został w latach osiemdziesiątych XIX wieku, jednak nasza opowieść zaczyna się w roku 1656…

„Targówek Nieoczekiwany online” jest programem stanowiącym kontynuację działań prowadzonych od kilku lat na terenie dzielnicy przez Stowarzyszenie Kolejka Marecka. W roku bieżącym spacery mieć będą postać krótkich filmów, przybliżających fascynującą przestrzeń naszej dzielnicy. Cykl składa się z czternastu odcinków, o najciekawszych miejscach Targówka opowiadać będzie Krzysztof Gajda.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu programu Mobilni w Kulturze, finansowanego ze środków m.st. Warszawy oraz współpracy autora z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Stowarzyszeniem Kolejka Marecka.

Sprawdź w katalogu online dostępność książek o Targówku.

Awaria linii telefonicznej w BD12 i W64
W związku z awarią linii telefonicznej w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 (obie placówki przy ul. Radzymińskiej 121) prosimy o ew. kontakt mailowy: bd12@multibiblioteka.waw.pl, w64@multibiblioteka.waw.pl.