Wciąż patrzą na nas – Targówek Nieoczekiwany


Po raz trzeci zaglądamy na bródnowski cmentarz – tym razem tematem przewodnim jest fotografia nagrobna. Zazwyczaj niespecjalnie się nią interesujemy – gdzieś głęboko w naszej świadomości tkwi zakodowana informacja, że zdjęcia na pomnikach są jednakowe, sztywne, nudne i pełnią wyłącznie podstawową funkcję informacyjną, niemal jak w dokumencie tożsamości. Film pokazuje, jak bardzo błędnym jest takie przekonanie, demonstrując rozmaite, ciekawe a nieraz wręcz zaskakujące, odmiany nagrobnych fotografii. Do szybkiego przejrzenia jest tu niemal dwieście rzadkiej urody zdjęć, warto wirtualnie zajrzeć z nami na Bródno.

„Targówek Nieoczekiwany online” jest programem stanowiącym kontynuację działań prowadzonych od kilku lat na terenie dzielnicy przez Stowarzyszenie Kolejka Marecka. W roku bieżącym spacery mieć będą postać krótkich filmów, przybliżających fascynującą przestrzeń naszej dzielnicy. Cykl składa się z czternastu odcinków, o najciekawszych miejscach Targówka opowiadać będzie Krzysztof Gajda.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu programu Mobilni w Kulturze, finansowanego ze środków m.st. Warszawy oraz współpracy autora z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Stowarzyszeniem Kolejka Marecka.

Sprawdź w katalogu online dostępność książek o Targówku.