Spotkanie autorskie z Agnieszką Kazałą w BD65


4 października 2021 roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odbyło się spotkanie autorskie z pisarką i ilustratorką książek – Agnieszką Kazałą. Uczestniczyły w nim dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 120 w Warszawie.

Tematem spotkania była najnowsza książka pisarki pod tytułem „Rozwód to jeszcze nie koniec świata! Czy rodzice wciąż nas kochają, gdy już nie są razem?”. Książka porusza ważne i trudne tematy istotne dla każdego dziecka, które dorasta w rodzinie podlegającej zmianom. Zachęcamy do przeczytania!

Pobierz darmowy e-book

Sprawdź w katalogu online dostępność książki Agnieszki Kazały pt. „Rozwód to jeszcze nie koniec świata!”

Co to jest rozwód? Co to jest adopcja? Co to jest rodzina patchworkowa? Czy rodzice nadal kochają swoje dzieci, nawet jeżeli mają inne rodziny? Co dla dzieci oznacza rozstanie rodziców? Trudny temat rozwodów i związanych z tym konsekwencji został pokazany na przykładzie doświadczeń małego lwa z afrykańskiej sawanny. Tata Lew i mama Lwica rozwodzą się, a mały Lewek dzięki mądrej nauczycielce – pani Zebrze – zaczyna rozumieć, że pomimo zmian rodzina trwa nadal, a on wciąż jest kochany.

Wiele ważnych i trudnych tematów poruszonych w książce pisarka zaprezentowała dzieciom w formie teatrzyku Kamishibai. Autorka czytała również fragmenty swojej książki, pokazywała piękne ilustracje, których jest twórcą i odpowiadała na pytania młodych uczestników spotkania. Na zakończenie każdy z przedszkolaków otrzymał na własność egzemplarz książki Agnieszki Kazały z jej dedykacją.

Więcej informacji o twórczości Pani Agnieszki Kazały