Razem ciekawiej – Targówek Nieoczekiwany


Odcinek mówi o współpracy z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy. Krótko charakteryzuje kilka najciekawszych projektów realizowanych w ostatnich latach na terenie dzielnicy, w których udało się razem uczynić coś – naszym zdaniem – ciekawego i mądrego. Od tradycyjnych rajdów rowerowych „Odjazdowy Bibliotekarz”, przez wielokulturowe działania prowadzone na Targówku Fabrycznym, do wspomnieniowego programu „Targówek jaki pamiętam”. Nasza biblioteka wychodzi do mieszkańców – dosłownie, wychodzi na zewnątrz. Ogromnie nas cieszy, że mogliśmy w tych działaniach jakoś współuczestniczyć – i o tym jest ten króciutki film.

„Targówek Nieoczekiwany online” jest programem stanowiącym kontynuację działań prowadzonych od kilku lat na terenie dzielnicy przez Stowarzyszenie Kolejka Marecka. W roku bieżącym spacery mieć będą postać krótkich filmów, przybliżających fascynującą przestrzeń naszej dzielnicy. Cykl składa się z czternastu odcinków, o najciekawszych miejscach Targówka opowiadać będzie Krzysztof Gajda.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu programu Mobilni w Kulturze, finansowanego ze środków m.st. Warszawy oraz współpracy autora z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Stowarzyszeniem Kolejka Marecka.

Sprawdź w katalogu online dostępność książek o Targówku.