Poznajcie Islandię – odcinek 2. Wulkany, lodowce, gejzery, wodospady

Jak przebiegał wybuch wulkanu Eyjafjallajökull w 2010 r.? Gdzie mieszkają islandzkie skrzaty, które rozdają dzieciom prezenty? Zapraszamy na drugi odcinek o Islandii w ramach „Zimy w Mieście w Bibliotece Online”.

Sprawdź w katalogu online dostępność książek o Islandii

Zobacz również:

Poznajcie Islandię – odcinek 1. Wiedza w pigułce

Poznajcie Islandię – odcinek 3. Co można zjeść na Islandii? Hakarl, selshreifar, lifrarpylsa…

Poznajcie Islandię – odcinek 4. Grimsey, Vik i inne atrakcje turystyczne

Poznajcie Islandię – odcinek 5. Lisy polarne, maskonury i inne zwierzęta

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.