Październik – miesiąc wolny od uzależnień – wirtualna wystawa


W dzisiejszych czasach uzależnienia to temat bardzo powszechny i problematyczny. Dotyczy zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Uzależnienie jest to stan, który charakteryzuje się okresowym lub stałym przymusem zażywania psychoaktywnej substancji chemicznej lub wykonywania określonej czynności. Współczesne nałogi to nie tylko niebezpieczne używki jak alkohol, papierosy czy narkotyki, ale również smartfon, komputer, media społecznościowe, hazard, zakupy czy pornografia. Wszystko, co może poprawić nasz humor, może również nas uzależniać i stać się „lekiem” na wszelkie codzienne problemy. Niektóre nałogi wpływają źle na nasze zdrowie, inne odbijają się na stosunkach społecznych, dlatego jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem psychicznym, powinniśmy być wolni od wszelkich uzależnień.

W związku z tym, że jest to problem tak powszechny, październik został ogłoszony miesiącem wolnym od uzależnień.

Przygotowaliśmy wystawę książek dotyczących tego tematu.

Wszystkie książki zaprezentowane na wystawie dostępne są w filiach Biblioteki Publicznej na Targówku.

Kliknij tutaj albo w poniższy obrazek, żeby zwiedzić wirtualną wystawę.

wirtualna sala, na ścianach okładki książek o uzależnieniach, lista książek we wpisie

Spis książek

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że 11 grudnia 2023 r. (poniedziałek) Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!