„Ostatni trop Kopernika” – krzyżówka dla młodzieży


Rok 2023 ustanowiono rokiem Mikołaja Kopernika, ponieważ w tym roku mija 550 lat od urodzin i 480 lat od śmierci tego wielkiego polskiego uczonego. Był prawnikiem, urzędnikiem, dyplomatą, lekarzem, niższym duchownym katolickim, doktorem prawa kanonicznego. Zajmował się również astronomią i astrologią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią i filologią. Najbardziej znany jest jednak ze swoich odkryć astronomicznych a jego dzieło „De revolutionibus orbium coelestium” zapoczątkowało rewolucję naukową, która zmieniła postrzeganie świata.

„Ostatni trop Kopernika” Marcina Przewoźniaka to fascynująca lektura przygodowa, która w sposób barwny i ciekawy przybliża nam osobę Mikołaja Kopernika i jego czasy. Wyruszmy wraz z bohaterami powieści w podróż przez miasta i kraje, aby rozwiązać historyczną zagadkę. Zapraszamy do przeczytania książki, a potem do rozwiązania powstałej na jej podstawie krzyżówki.

Krzyżówka została przygotowana przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 52 w ramach akcji „Lato w Mieście”.

krzyżówka; w tle pomnik Mikołaja Kopernika

Przejdź do rozwiązywania krzyżówki

Pobierz krzyżówkę do wydruku

Sprawdź w katalogu online dostępność książki Marcina Przewoźniaka pt. „Ostatni trop Kopernika”

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.