Noc Bibliotek 2021 w Czytelni Naukowej nr I

9 października do Czytelni Naukowej nr I znów zawitała poezja! Tegorocznej Nocy Bibliotek przyświecało hasło „Czytanie wzmacnia”, więc… uczestnicy wydarzenia poczuli przypływ energii dzięki prezentowanym na scenie wierszom i piosenkom.

W pierwszej części Nocy Bibliotek odbył się wieczór poetycki Anny Saciuk-Nowak. Tomik „Wiersze i wierszyki” został wydany, aby uczcić okrągłą rocznicę urodzin autorki. Wybrane utwory czytali Teresa Lipowska i Michał Muskat, a o oprawę muzyczną zadbał Piotr Prokaryn.

Drugą część wypełniła emocjonująca „Bitwa na słowa”. Każdy, kto marzył o zaprezentowaniu wierszy lub piosenek (swojego autorstwa lub z uprzednią informacją o twórcy) na czytelnianej scenie, mógł w tę wyjątkową noc spełnić to marzenie! 3-osobowe jury (w składzie: przewodnicząca – Dorota Kozielska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Danuta Jankowska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Maria Górska, była kierownik Czytelni Naukowej nr I) wybrało trzech laureatów:

I miejsce – Monika Oliszewska

II miejsce – Kazimierz Nowacki

III miejsce – Anna Caban

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.