Niezwykli zwyczajni ludzie – Targówek Nieoczekiwany

Bródnowski cmentarz nie jest miejscem, gdzie nie znajdziemy ludzi sławnych, jednak kolejny odcinek cyklu mówi o zupełnie innej grupie – tych, którzy są tu w większości – zwykłych ludziach. Codzienne życie wydaje nam się szare, czasem dopiero pewien dystans, z jakim patrzymy na zmarłych, pozwala dostrzec, że wcale nie byli tacy zwyczajni, że wydarzyło się w ich życiu coś, co warto uchronić od zapomnienia. A i nieraz przecież jest tak, że taki zwyczajny, szary człowiek, znajduje się – często bez własnej woli – w centrum wydarzeń, które skłaniają, by pamiętać o nim w jakiś szczególny sposób. W dwunastym odcinku „Targówka Nieoczekiwanego online” opowiadamy o zwyczajnych ludziach zagarniętych przez historię.

„Targówek Nieoczekiwany online” jest programem stanowiącym kontynuację działań prowadzonych od kilku lat na terenie dzielnicy przez Stowarzyszenie Kolejka Marecka. W roku bieżącym spacery mieć będą postać krótkich filmów, przybliżających fascynującą przestrzeń naszej dzielnicy. Cykl składa się z czternastu odcinków, o najciekawszych miejscach Targówka opowiadać będzie Krzysztof Gajda.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu programu Mobilni w Kulturze, finansowanego ze środków m.st. Warszawy oraz współpracy autora z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Stowarzyszeniem Kolejka Marecka.

Sprawdź w katalogu online dostępność książek o Targówku.