„Niespodzianka w przedszkolu” – Bajki w teatrzyku Kamishibai


W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom o zwierzętach” zapraszamy na bajkę pt. „Niespodzianka w przedszkolu”, której głównym bohaterem jest jeż.

Jeża nie można pomylić z żadnym innym zwierzęciem – po prostu jest wyjątkowy. Jego ciało pokrywają kolce, ma małe oczka i szpiczasty pyszczek wyciągnięty w ryjek. Zamieszkuje lasy, pola, ale spotkać go można również w mieście np. w parkach. I właśnie to zwierzątko niespodziewanie pojawiło się w przedszkolu Julii, Kasi, Marysi, Krzysia…

Jak to zwykle w bajkach bywa – prawda miesza się z fikcją. Nasz kolczasty bohater bardzo lubił bawić się z dziećmi. Zaprzyjaźnił się z nimi do tego stopnia, że… zamieszkał w przedszkolu!

Zatem poznajmy sympatycznego jeża. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania bajki!

Publikacja jest dostępna do pobrania na stronie Biblioteki.

Bajka przygotowana została konwencji nawiązującej do Kamishibai. Kamishibai wywodzi się z Japonii (jap. kami – papier, shibai – sztuka) jest to metoda czytania, która wykorzystuje plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę, będącą swoistą sceną, w której przedstawiane są bajki.

Bajka „Niespodzianka w przedszkolu” powstała w ramach projektu „Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia”, który został zrealizowany przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z klubem osiedlowym Nasz Klub RSM Praga Osiedle „Generalska” oraz Wydawnictwem Literackim Białe Pióro, w ramach Funduszu Animacji Kultury 2018.

Komunikat
Szanowni Czytelnicy,
informujemy, że od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna
w związku z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza)! Niedługo zaprosimy Was do hipernowoczesnej placówki w pełni dostępnej dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Meble parametryczne, RFID, self-check, hydroponika... Nie możemy się doczekać Waszych wizyt w tym wyjątkowym miejscu! Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.