„Miasto – ogród?” – Targówek Nieoczekiwany


Miasto-ogród, takim się w latach międzywojennych miał stać Targówek – dziś, dla odróżnienia, nazywany Mieszkaniowym. Czwarty odcinek cyklu „Targówek Nieoczekiwany online” w kilku krótkich odsłonach sygnalizuje niektóre ciekawe miejsca tego obszaru. Tak naprawdę słabo znamy Targówek Mieszkaniowy. Wydaje się on zwyczajnym, nudnym blokowiskiem, jednak naprawdę warto mu się przyjrzeć uważniej.

„Targówek Nieoczekiwany online” jest programem stanowiącym kontynuację działań prowadzonych od kilku lat na terenie dzielnicy przez Stowarzyszenie Kolejka Marecka. W roku bieżącym spacery mieć będą postać krótkich filmów, przybliżających fascynującą przestrzeń naszej dzielnicy. Cykl składa się z czternastu odcinków, o najciekawszych miejscach Targówka opowiadać będzie Krzysztof Gajda.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu programu Mobilni w Kulturze, finansowanego ze środków m.st. Warszawy oraz współpracy autora z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Stowarzyszeniem Kolejka Marecka.

Sprawdź w katalogu online dostępność książek o Targówku.