Lu czyta fragment książki Wioletty Piaseckiej pt. „Faustynka. Opowieści patriotyczne”

Czy kochacie Polskę? Dzięki tej książce pokochacie naszą ojczyznę jeszcze bardziej! Posłuchajcie fragmentu książki. Zachęcamy do wypożyczenia tej pięknej opowieści w jednej z naszych bibliotek.

„Faustynka. Opowieści patriotyczne” to historia o dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii. Tatuś codziennie opowiadał jej o Polsce, chociaż naszego kraju od dawna nie było na mapie świata. Faustynka słuchała i marzyła, by kiedyś wrócić do Ojczyzny i uczyć dzieci języka polskiego. Czy udało jej się spełnić marzenia, mimo licznych niebezpieczeństw? Książka o Faustynce Morzyckiej będzie wspaniałą lekturą w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

W ramach wakacyjnej odsłony akcji „Lu czyta na Targówku” we wtorki o godz. 10.00 publikujemy filmiki, na których nasza biblioteczna pacynka Lu prezentuje utwory współczesnych polskich autorów.

Sprawdź w katalogu online dostępność książki Wioletty Piaseckiej pt. „Faustynka. Opowieści patriotyczne”