Książka na Dzień Dziecka – wirtualna wystawa


Dzień Dziecka to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku zarówno przez małe, jak i duże dzieci. Pierwsze wzmianki o tym święcie datowane są już na 1925 rok. W Polsce Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest od 1950 roku i – jak wiadomo – przypada zawsze 1 czerwca.

Z okazji tego święta organizowane są różnego rodzaju atrakcje dla dzieci w szkołach, parkach i instytucjach kultury. Każda rodzina ma swoje sposoby na obchodzenie Dnia Dziecka. Dla jednych jest to okazja do wręczania wyjątkowych prezentów albo zabawy na wydarzeniach kulturalnych czy sportowych, a inni po prostu cieszą się ze wspólnie spędzanego czasu. Książka może być dla dziecka zarówno doskonałym prezentem, jak i „towarzyszem” podczas wspólnych zabaw.

W związku z tym świętem przygotowaliśmy wirtualną wystawę, na której prezentujemy polecane książki dla dzieci znajdujące się w naszych bibliotekach na Targówku. Zapraszamy dzieci i rodziców do odwiedzenia naszych placówek i wypożyczenia proponowanych przez nas pozycji, a także wielu innych dostępnych w bibliotekach.

Kliknij tutaj, żeby zobaczyć wirtualną wystawę.

Lista książek zamieszczonych na wystawie: