Historia książki – quiz

W dniach 8–15 maja 2023 roku obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Jubileuszowa 20. edycja przebiega pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Z tej okazji zapraszamy do rozwiązania quizu dotyczącego historii książki. Quiz zawiera 15 pytań. Każde pytanie składa się z 3 wariantów odpowiedzi; jeden jest prawidłowy.

jedno z pytań quizu: W którym państwie papirus, materiał pisarski otrzymywany z tzw. trzciny papirusowej, znany był już od III tysiąclecia p.n.e.? a) w Egipcie, b) w Grecji, c) w Chinach

Kliknij tutaj, aby rozwiązać quiz

Pobierz quiz do wydruku

Jeśli chcesz zapoznać się z tematyką dotyczącą historii książki, zapraszamy do naszych placówek.

Aby przejść do katalogu Biblioteki i sprawdzić dostępność tytułów dotyczących historii książki – kliknij tutaj.