„Gwiazd naszych wina” – quiz literacki dla młodzieży


Siedemnastowieczny francuski pisarz François de La Mothe Le Vayer powiedział: „Książki nie mają właściwości róż, dlatego nie szukajmy wciąż najświeższych” i zgodnie z tą sentencją zachęcamy naszych czytelników do przeczytania niezwykłej powieści Johna Greena pt. „Gwiazd naszych wina” oraz rozwiązania quizu literackiego na jej podstawie.

Książka została wydana po raz pierwszy w 2012 r. Zajęła wówczas pierwsze miejsce na liście bestsellerów New York Timesa, utrzymując się na tej pozycji przez dwa lata, a następnie w 2014 r. doczekała się ekranizacji. Ta przejmująca, a jednocześnie pełna ciepła i humoru opowieść o losach młodej Hazel, zmagającej się z nieuleczalną chorobą, nadal porusza serca milionów nie tylko młodych, ale również dorosłych czytelników na całym świecie. Jednak to nie rak jest głównym motywem powieści – jest nim afirmacja życia. To również historia o prawdziwej przyjaźni i miłości, których siła pomaga przezwyciężyć lęk i cierpienie.

Zatem do dzieła!

w tle okładka książki Gwiazd naszych wina; jedno z pytań quizu: Miejsce, w którym poznali się główni bohaterowie powieści, Hazel Grace Lancaster i Augustus Waters zwany Gusem, to: a) centrum handlowe, b) spotkanie grupy wsparcia dla chorych nastolatków

Przejdź do rozwiązywania quizu

Pobierz quiz do wydruku

Sprawdź w katalogu online Biblioteki dostępność książki Johna Greena „Gwiazd naszych wina”

Quiz przygotowała Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40.