Edward Piega: „Dziedzicząc miłość. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny”. Część 2 – Warszawskie Dni Seniora 2021


Zachęcamy do wysłuchania kolejnego fragmentu autobiograficznej książki Pana Edwarda Piegi pt. „Dziedzicząc miłość. Mały człowiek w czasie wielkiej wojny” (wyd. Novae Res, 2015).

25 września 2021 r. w ramach inauguracji Warszawskich Dni Seniora opublikowaliśmy film, na którym Pan Edward czyta początek swojej książki.

Opis wydawcy
Wojna zarejestrowana oczami dziesięcioletniego Krzysia, który – osierocony przez rodziców i odłączony od dalszej rodziny – tuła się i pracuje na utrzymanie, by przetrwać wśród obcych.

Walcząc o życie, chłopiec zagrzebie się w gnijących odpadkach w trakcie łapanki po zamachu na Kutscherę, ucieknie sprzed lufy celującego w jego czoło gestapowca, zostanie nieświadomym swej roli kurierem wielokrotnie przekraczającym zieloną granicę między III Rzeszą a Generalną Gubernią, będzie pracować w piwiarni u folksdojcza, głodować i zarabiać na życie śpiewaniem w okupowanej Warszawie, stanie się celem polowania dla pilota sowieckiego myśliwca i prawie zamarznie, powracając do przybranego domu.