Co się dzieje w Bibliotece? – wirtualna wystawa

Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi „Znajdziesz mnie w Bibliotece”.

Nowa rzeczywistość, do której musieliśmy się przystosować, sprawiła, że wszyscy jesteśmy aktywniejsi w przestrzeni wirtualnej, jednak my – bibliotekarze – bardzo tęsknimy do fizycznej obecności czytelnika w przestrzeni bibliotecznej. Z tego względu proponujemy Państwu wirtualny spacer po wydarzeniach, które miały miejsce w Bibliotece na Targówku. Są one efektem współpracy bibliotekarzy z czytelnikami na przestrzeni lat. Bardzo chcielibyśmy wznowić organizację wydarzeń w „normalnych czasach”.

Zwiedzanie uprzyjemni Państwu utwór Peer Gynt Suita nr 1. Op. 46 – III. Taniec Anitry – Edvarda Griega w wykonaniu Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.

Kilka uwag dotyczących zwiedzania:
• Wystawę można oglądać na komputerze, na tablecie i na smartfonie.
• Wystawę można zwiedzać, poruszając się przy pomocy myszki, touchpada lub strzałek na klawiaturze.
• Po kliknięciu na wybraną planszę pojawiają się opisy. Żeby przejść do kolejnego opisu, trzeba kliknąć kolejną planszę albo zamknąć aktualnie wyświetlany opis.

Kliknij tutaj albo w poniższy obrazek, żeby obejrzeć wirtualną wystawę książek.

wirtualna sala, na ścianach zdjęcia i opisy tego, co się dzieje w bibliotece na Targówku

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.