Bądź eko – wirtualna wystawa


Ekologia to temat obecnie bardzo popularny. Jest coraz częściej obecny nie tylko w mediach czy serwisach społecznościowych, ale także w codziennych rozmowach dzieci, młodzieży i starszych Polaków.

Coraz bardziej widoczna jest moda na ekologiczne jedzenie czy kosmetyki, kupowanie używanych rzeczy, ograniczanie plastiku i śmieci oraz działania mające na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla.

Od wielu lat biblioteki prowadzą edukację ekologiczną poprzez udostępnianie literatury związanej z ochroną przyrody, organizują lekcje, różnorodne wydarzenia i projekty. Tym razem przygotowaliśmy wirtualną wystawę książek dotyczących tematu ekologii. Zapraszamy do oglądania i odwiedzenia naszych placówek w celu wypożyczenia zaprezentowanych pozycji.

Kliknij tutaj albo w poniższy obrazek, żeby zwiedzić wirtualną wystawę.

wirtualna sala, na ścianach okładki książek wymienionych w treści wpisu

Wykaz książek zaprezentowanych na wystawie:

 

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.