Ciekawy i różnorodny czerwiec w BD65


W czerwcu Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odwiedzały dzieci z klasy zero i uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej nr 285. Nie zabrakło również indywidualnych gości  świętujących  z nami Dzień Dziecka.

Miesiąc rozpoczęliśmy zabawami z naszymi najmłodszymi czytelnikami  z okazji Ich Święta. Malowanie twarzy w bajkowe  postacie i  zwierzęta, rebusy zagadki, kolorowanki, a przede wszystkim upominki – niespodzianki przyczyniły się do atrakcyjności tego dnia i stworzyły  wspaniałą,  niezapomnianą atmosferę.

Kolejne spotkania poświęcone były  „Cyberprzemocy i bezpieczeństwie w internecie”. Uczniowie klas piątych, którzy uczestniczyli w zajęciach  zapoznali się z różnymi formami przemocy jaka jest możliwa online,  oraz sposobami,  jak sobie radzić w sytuacji takiego zagrożenia. Oglądając prezentację „Bezpieczny internet” dyskutowaliśmy o różnych przypadkach  cyberprzemocy, również takiej, której sami  doświadczaliśmy. Poznaliśmy sposoby jak sobie radzić w sytuacji zagrożenia oraz zasady netykiety, czyli kulturalnego  zachowania się podczas serfowania w sieci. Zajęcia zakończyliśmy zabawnym quizem, pokazującym jak dużo fałszywych informacji możemy znaleźć w internecie.

Od połowy czerwca rozpoczęliśmy cykl spotkań dotyczących wakacji i bezpieczeństwa w czasie wyjazdów i wycieczek. Nasi mili goście poznali zasady poprawnego zachowania w lesie, w górach i nad wodą. Ciekawym zajęciom towarzyszyły prace plastyczne, które dzieci wykonywały z wielkim zapałem. Nie zabrakło również prezentacji ciekawych książek. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy za odwiedziny i życzymy wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji!