Barwny i różnorodny maj w BD65

Maj w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65 obfitował w różne ciekawe wydarzenia. Uczestniczyły w nich dzieci z Przedszkoli nr 91, 119, 120 oraz młodzież ze Szkół Podstawowych nr 285 i 378.

Miesiąc rozpoczęliśmy cyklem zajęć dotyczących sekretów biblioteki. Nasi mili goście dowiedzieli się, gdzie można znaleźć książkę dla siebie, co zrobić, żeby zostać naszym czytelnikiem, i co ciekawego – oprócz wypożyczania – można robić w naszej placówce.

W połowie miesiąca zakończyliśmy przedszkolny projekt spotkań z Przedszkolem nr 91 zajęciami o Ojczyźnie i symbolach narodowych. Dzieci poznały najciekawsze miejsca w naszym kraju, jego historię, a także dowiedziały się, co trzeba zrobić, żeby zostać małym patriotą.

Oprócz zajęć o poważnej tematyce nie zabrakło spotkań bardziej relaksujących. Były nimi ekologiczne wiosenne lekcje w formie zabawy. Młodzi obserwatorzy przyrody odkrywali przyrodę na nowo po zimowym przebudzeniu. Poznawali zwiastuny wiosny, wzbogacali swoją wiedzę o zwierzętach i otaczającym nas świecie. Wszystkim zajęciom towarzyszyły inspirujące prace plastyczne, dzięki którym mali artyści mogli pogłębiać swoje talenty.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę!