XVIII Kampania Białych Serc w BD53

Miesiąc październik już od dawna kojarzy się nam z białymi serduszkami, a to za sprawą corocznej akcji o nazwie „Kampania Białych Serc”. W tym roku przypadła już 18. edycja tego wydarzenia.

Jej pomysłodawca – Pan Mariusz Zalewski – w 2022 r. skierował naszą uwagę na problem fonoholizmu, czyli uzależnienia od telefonu komórkowego, które dotyczy większości młodych ludzi, ale i dorosłym nie jest obce. Hasło tegorocznej kampanii brzmiało „Włącz alarm”.

Na znak solidarności z akcją w dniach 12-23.10.2022 r. w oknach Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 53 pojawiły się białe serduszka. Została też wykonana wystawka. Zaproponowałyśmy czytelnikom książki, które poruszały trudne i ważne tematy dotyczące różnych uzależnień, m.in. od narkotyków i leków. Przy książkach wyłożone były także karteczki, które zawierały link do filmiku mówiącego, jak postępować z ofiarami mrozu. Starałyśmy się zainteresować nim naszych czytelników.

Kampanii Białych Serc towarzyszy także akcja „Biała łapka” uwrażliwiająca nas na los bezdomnych zwierząt.

Organizatorzy cały czas próbują zwracać uwagę społeczeństwa na problem bezdomności i uzależnienia od narkotyków.

Reagują też na zmieniającą się sytuację polityczną – solidaryzują się i nawołują do pomocy ofiarom wojny w Ukrainie.

Popieramy akcje i starania Grupy Zalewski Patrol. Doceniamy jej wysiłek w nagłaśnianiu i przeciwstawianiu się wspomnianym wyżej problemom współczesnego świata. Z chęcią włączamy się w tę kampanię w tak symboliczny sposób jak chociażby np. wywieszenie w oknach białych serduszek.

Uprzejmie informujemy, że 26 kwietnia (piątek) z powodu awarii Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 49 (ul. Księcia Ziemowita 16) będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.