Słoneczny wrzesień w BD53


Wrzesień, który w tym roku był wyjątkowo słoneczny i ciepły, zachęcił do odwiedzenia Biblioteki nr 53 uczniów z SP nr 206, Szkoły STO przy ul. Toruńskiej 23 i PSP przy ul. Skrajnej 62, a także dzieci z Przedszkola „Pod Zielonym Listkiem” i z „Bajlandii”.

Nasze wrześniowe spotkania nawiązywały do wakacji, a to za sprawą historii autorstwa Jarosława Mikołajewskiego „Drogocenny kamyczek”. Jej bohaterka – Basia – przywiozła znad morza drogocenny i bardzo szczególny dla niej kamyk…

Rozmawialiśmy o naszych skarbach znalezionych podczas wakacji. Zrobiliśmy również pudełeczko na wakacyjne pamiątki.

Dzieci z przedszkola „Pod Zielonym Listkiem” obejrzały bardzo ładną i pouczającą prezentację pt. „Trujące rośliny”. Dobry znajomy – lisek Fenek – uczył przedszkolaki, jak należy zachowywać się w lesie i na co uważać, przebywając w nim.
Uczniowie klasy „0” i klasy I z PSP im. Joanny Kolasińskiej zapoznali się z naszą biblioteką. Obejrzeli również prezentację nawiązującą do opowiadania „Franklin czyta kolegom”.
Dzieci wysłuchały wierszyka Jana Huszcza „Skarga książki”. Utwór mówił, jak nie należy postępować z książką. Wierzymy, że nasi goście zawsze będą szanowali książki – nie tylko te z biblioteki, ale też wszystkie, z jakich będą korzystać.

We wrześniu odbyło się także powakacyjne spotkanie członków naszego Klubu Młodego Czytelnika. Omawialiśmy ciekawą lekturę – „Ruiny Gorlanu” Johna Flanagana, stanowiącą część pierwszą cyklu „Zwiadowcy”. Wszystkich chętnych zapraszamy do naszego Klubu. Następne spotkanie odbędzie się 23.10.2023 r. Porozmawiamy o książce Sary Pennypacker „Pax”.

29 września 2023 r. przypadał Dzień Głośnego Czytania. Z okazji tego ważnego święta odwiedziłyśmy Przedszkole „Pod Zielonym Listkiem”. Wszystkim przedszkolakom starałyśmy się pokazać, ile radości może dostarczyć głośne czytanie.

W teatrzyku Kamishibai zaprezentowałyśmy dzieciom m.in. historyjki: „Pieszki Agnieszki oraz „Filip i Groszek”.

Popularyzowałyśmy też projekt „Mała książka – wielki człowiek” i zachęcałyśmy maluchy do odwiedzenia naszych bibliotek.