Nastał świąteczny czas – Myszka Norka w BD53


5 grudnia 2023 r. Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 53 odwiedziła sympatyczna Myszka Norka w towarzystwie Pana Piotra z Klubu Myszki Norki, który działa w ramach  Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zaprosiliśmy w nasze progi również dzieci z klas I–III ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99 im. Małego Powstańca.

Okazja była wyjątkowa, gdyż uczniowie mieli udekorować świąteczne pierniki z Myszką Norką i jej Przyjacielem. W ten sposób rozpoczęliśmy uroczyste i bardzo miłe przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Przed przystąpieniem do dekorowania ciasteczek dzieci wysłuchały historyjki Barbary Supeł dotyczącej właśnie tych wypieków pt.: „Jadzia Pętelka piecze pierniki”. Przeczytała je urocza i wesoła Myszka. Następnie dzieci z wielką ochotą i zapałem przystąpiły do dekorowania różnorodnymi koralikami i wielobarwnymi lukrami  pierników w kształcie choinek, gwiazdek, serduszek i butów Mikołaja. Dekoracje  wykonane przez dzieci były różnorodne, ale wszystkie wyróżniały się feerią barw i dodatków. Pierniczki wyglądały smakowicie i ładnie pachniały.

Na zakończenie spotkania nasi mali goście fotografowali się z bohaterką spotkania świątecznego – Myszką Norką. Uczestniczyli także w zabawach ruchowych prowadzonych przez Pana Piotra.

Były to bardzo miłe, wesołe zajęcia, które wprowadziły nas w świąteczną atmosferę. Wszystkim – prowadzącym i uczestnikom spotkania – dziękujemy. Do zobaczenia wkrótce!