Jesień w BD 53


Wrzesień, październik i początek listopada w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 upłynęły pod hasłem „Jesienne głośne czytanie”. Wiedząc, jak ważne jest głośne czytanie dzieciom, także nasza biblioteka systematycznie i z wielką chęcią podejmuje się tego zadania.

 

Odwiedzającym nas w tych miesiącach dzieciom z przedszkoli „Z Serduszkiem”, „Pod Zielonym Listkiem”, „Bajlandia”, z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 298 oraz uczniom kl. I z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 62 i uczniom z kl. Ia ze Szkoły Podstawowej nr 275 czytałyśmy m.in. takie utwory:

Dzieci z zaangażowaniem słuchały wybranych przez nas historyjek. Czytane opowieści były również inspiracją do rozmów o jesieni i zmieniającym się w tym czasie otaczającym nas świecie.

Dzieci, które były w naszej bibliotece pierwszy raz, miały możliwość zapoznania się z nią oraz z obowiązującymi czytelników bibliotecznymi zasadami.

W tle spotkań wybrzmiewały utwory muzyczne: piosenki „Kolorowe listki” i „Idzie jesień”.

W kąciku plastycznym dzieci wykonały: portret Fenka, liść klonu, którego kontur stanowiła obrysowana dziecięca dłoń, rumiane jabłko z bibuły z robaczkiem w środku, drzewo z sadu, jeża ze złotych liści, a także pokolorowały wiewiórkę.

5 listopada przypada „Dzień postaci z bajek”. Aby uczcić to święto, rozmawiałyśmy z naszymi małymi gośćmi o znanych wszystkim dzieciom bohaterach magicznych opowieści, np. królewnie Śnieżce, Śpiącej Królewnie, postaciach z „Króla lwa”. Dzieci doskonale znały bajki, które z nimi omawiałyśmy. Na jedno ze spotkań uczniowie klasy Ia ze Szkoły Podstawowej nr 275 przyszli do nas przebrani za bajkowych bohaterów. Było nam bardzo miło z tego powodu.

Jesień zazwyczaj kojarzy się z dość smutną porą roku. Dzięki bibliotecznym spotkaniom z dziećmi okazało się, że jesienna aura może być wesoła, kolorowa i inspirująca.