Biblioteczne spotkanie z sową Jadwigą w BD52

22 czerwca odbyło się, ostatnie przed wakacjami, spotkanie z sowa Jadwigą w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 52. Tym razem poznawaliśmy mieszkańców łąki i ich zwyczaje, a pomagała nam w tym książka pt. „Jaki jest pożytek z owadów?” Odkrywaliśmy znaczenie pszczół, mrówek, motyli i innych małych stworzeń dla przyrody i co za tym idzie dla człowieka. Następnie dzieci stanęły oko w oko z dzikimi zwierzętami i musiały rozpoznać, czyje to oko? Uczestnicy spotkania świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. Potem odszukiwali ukryte owady na łące. Jako pracę plastyczną dzieci stworzyły piękne, kolorowe łąki.

Bardzo miłym zaskoczeniem dla pań bibliotekarek były kwiaty, które przyniosły dzieci i ich rodzice, aby podziękować za spotkania z sową Jadwigą. Natomiast sowa Jadwiga rozdała uczestnikom dyplomy i drobne upominki.  Najmłodsi na zakończenie wyściskali swoja ulubioną maskotkę i życzyliśmy sobie udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia!

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.