Maj w Bibliotece na Suwalskiej


Zarówno Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40, jak i Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72 pracowały pełną parą, nie zapominając o żadnej grupie użytkowników.

Zaprzyjaźnione dzieci z „Przedszkola pod Złotym Promykiem” dzięki wizytom pań bibliotekarek zaznajamiały się z Teatrzykiem Kamishibai. Dzieci chętnie goszczą u siebie dobrze znane Panie z Biblioteki. W ramach rewizyty, co jest wieloletnią tradycją, grupy przedszkolaków dwa razy brały udział w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece na Suwalskiej. Jedna z bibliotekarek została zaproszona do Oddziału Przedszkolnego „Marzyciele” przy Szkole Podstawowej nr 285 w celu opowiedzenia o literaturze dla dzieci… i oczywiście dzieci wysłuchały czytanej przez bibliotekarkę książeczki.

Gościliśmy również na Suwalskiej grupę uczniów ze Szkoły Specjalnej nr 99; była to wizyta „rozpoznawcza”, po której nauczycielki – opiekunki uczniów wyraziły chęć rozszerzenia współpracy o wizyty w bibliotece. Kilka dni wcześniej jedna z bibliotekarek przeprowadziła w tejże szkole zajęcia edukacyjne pod tytułem „Do czego światu potrzebne pszczoły?” (kliknij tutaj, aby obejrzeć fotorelację ze spotkania).

Maj to miesiąc z bibliotekarskim świętem – Tygodniem Bibliotek i Dniem Bibliotekarza. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy okolicznościową wystawkę i bookcrossing, a także zabawę, której uczestnicy mogli otrzymać wylosowane upominki książkowe. Dorośli z grupy biblioterapeutycznej poznawali ciekawe miejsca i historię naszej dzielnicy, uczestnicząc w zajęciach „Opowieści z Targówka”. Wszyscy odwiedzający Bibliotekę na Suwalskiej mogli także dołączyć do spotkania zorganizowanego z okazji Dnia Sąsiada i porozmawiać przy kawie, także z bibliotekarzami.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.