„Zima w mieście” 2024 w BD12

Za nami kolejna „Zima w mieście”. W tym roku w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 dzieci bawiły się z nami i twórczo spędzały czas, uczestnicząc najpierw w warsztatach plastycznych, potem zaś w zajęciach detektywistycznych.

W pierwszym tygodniu odbyły się Ekowarsztaty pod hasłem „Zróbmy sobie coś z niczego”, podczas których czytelnicy tworzyli przyborniki z rolek po papierze toaletowym, krepiny i innych dodatków. Uczestnicy dowiedzieli się, jak kreatywnie wykorzystać niepotrzebne materiały oraz ćwiczyli sprawności manualne podczas klejenia na gorąco i ozdabiania swoich prac.

Następny tydzień ferii poświęcony był pracy detektywa w ramach zajęć „Zostań detektywem”. Młodzi tropiciele sprawdzali swoje umiejętności detektywistyczne, czyli wysilali swoje umysły, aby odgadnąć zawiłe zagadki, odnaleźć ukryte książki i złamać tajne szyfry. Wszyscy świetnie się bawili i wykazali niezbędnymi zdolnościami potrzebnymi w pracy detektywa.

W tym roku za wspólną zabawę dziękujemy Zespołowi Szkół nr 41, Szkole Podstawowej nr 58 i Świetlicy pod Aniołem.

Wakacyjne godziny otwarcia bibliotek i tymczasowe zamknięcie Wypożyczalni nr 98
Szanowni Czytelnicy,
uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym (24 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.)
wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
poniedziałek – środa 12.00–19.00,
czwartek – piątek 9.00–16.00.
Serdecznie zapraszamy!

Ponadto od 3.06.2024 Wypożyczalnia nr 98 (ul. Kondratowicza 23) jest nieczynna w związku
z przeprowadzką do nowej lokalizacji, czyli Metroteki – Biblioteki w metrze (na stacji Kondratowicza). Książki wypożyczone w placówce przy ul. Kondratowicza 23 można
w terminie jej zamknięcia oddawać do pobliskich placówek przy ul. Suwalskiej 11: Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40 albo Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 72.