Październikowe spotkania w BD12


Biblioteka? –Tak! – to cykl zajęć w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12, skierowanych do najmłodszych grup przedszkolnych, które pierwszy raz odwiedzają bibliotekę.

Na początku naszego spotkania przeprowadziliśmy krótką rozmowę dotyczącą zasad savoir vivre panujących w bibliotece. Dzieci dowiedziały się również, co trzeba zrobić, aby zostać naszym czytelnikiem. Następnie z zainteresowaniem wysłuchały czytanej przez nas książki pt. „Ciekawski George w bibliotece” i pobawiły się w pociąg, który zabrał ich w podróż pomiędzy regałami. Przedszkolaki były zachwycone rozmiarem księgozbioru. Na koniec zajęć uczestnicy samodzielnie wykonali zakładki – sowy, które później zabrali do domu.

Podczas cyklu spotkań pod tytułem „Jak powstaje książka?” dowiedzieliśmy się, jaką drogę trzeba pokonać, aby książka została wydana. Starsze grupy przedszkolne bardzo żywiołowo uczestniczyły w zajęciach. Dzieci pomagały w wieszaniu kartek na sznurek, aby krok po kroku odkryć etapy powstawania książki. Starszaki świetnie się bawiły w wędrówce od autora poprzez redakcję i drukarnię. Niektóre nazwy zawodów, takie jak Introligator czy korektor, były nie lada gratką dla uczestników spotkania. Niemniej to właśnie zawód ilustratora wzbudził największe zainteresowanie, dlatego w ramach zabawy manualnej przedszkolaki kreatywnie tworzyły swoje książeczki obrazkowe pt. „Jesień”.

Cieszymy się, że tak dużo dzieci odwiedziło naszą bibliotekę.

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że 11 grudnia 2023 r. (poniedziałek) Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!