Październikowe spotkania w BD12


Biblioteka? –Tak! – to cykl zajęć w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12, skierowanych do najmłodszych grup przedszkolnych, które pierwszy raz odwiedzają bibliotekę.

Na początku naszego spotkania przeprowadziliśmy krótką rozmowę dotyczącą zasad savoir vivre panujących w bibliotece. Dzieci dowiedziały się również, co trzeba zrobić, aby zostać naszym czytelnikiem. Następnie z zainteresowaniem wysłuchały czytanej przez nas książki pt. „Ciekawski George w bibliotece” i pobawiły się w pociąg, który zabrał ich w podróż pomiędzy regałami. Przedszkolaki były zachwycone rozmiarem księgozbioru. Na koniec zajęć uczestnicy samodzielnie wykonali zakładki – sowy, które później zabrali do domu.

Podczas cyklu spotkań pod tytułem „Jak powstaje książka?” dowiedzieliśmy się, jaką drogę trzeba pokonać, aby książka została wydana. Starsze grupy przedszkolne bardzo żywiołowo uczestniczyły w zajęciach. Dzieci pomagały w wieszaniu kartek na sznurek, aby krok po kroku odkryć etapy powstawania książki. Starszaki świetnie się bawiły w wędrówce od autora poprzez redakcję i drukarnię. Niektóre nazwy zawodów, takie jak Introligator czy korektor, były nie lada gratką dla uczestników spotkania. Niemniej to właśnie zawód ilustratora wzbudził największe zainteresowanie, dlatego w ramach zabawy manualnej przedszkolaki kreatywnie tworzyły swoje książeczki obrazkowe pt. „Jesień”.

Cieszymy się, że tak dużo dzieci odwiedziło naszą bibliotekę.