Październikowe spotkania w BD12


Za nami październikowe spotkania w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 z dziećmi z okolicznych przedszkoli. Było gwarnie i wesoło. Razem ze Złotowłosą wędrowaliśmy przez las, by po chwili trafić do chatki trzech niedźwiedzi. Wspólnie zastanawialiśmy się:

  • po co są i czemu służą zasady dobrego wychowania?
  • dlaczego rodzice tak bardzo dbają o to, abyśmy przestrzegali wszelkich zakazów i nakazów?

Do czego może służyć dywan? Sami sprawdźcie. Podczas spotkań „Z głową pod dywanem”  inspirowanych książką Anny Onichimowskiej dzieci mówiły o swoich marzeniach, kim chciałyby zostać w przyszłości i jaka jest granica między kłamstwem a zatajeniem prawdy. Odpowiadaliśmy na pytanie, czym jest empatia i dlaczego tak ważne jest to, aby nie sprawiać innym przykrości.

Z najmłodszymi odbyły się zajęcia edukacyjne wprowadzające czytelnika w świat biblioteki. Tym razem ich przewodnikiem był „Kamyczek w bibliotece”. Zwiedzaliśmy bibliotekę, oglądaliśmy i czytaliśmy książki, a na koniec wykonaliśmy zakładki z wizytówkami, by nasi nowi czytelnicy mogli do nas trafić zawsze wtedy, gdy będą mieli na to ochotę.

Komunikat
Uprzejmie informujemy, że 11 grudnia 2023 r. (poniedziałek) Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 65 przy ul. Krasnobrodzkiej 11 będzie czynna do godz. 16.45. O godz. 17.00 rozpocznie się spektakl dla dzieci w wieku 5–10 lat pt. „W poszukiwaniu Świątecznej Gwiazdki” w wykonaniu teatru Blaszany Bębenek. Serdecznie zapraszamy!