Czwartek poetycko-muzyczny – piosenki Wojciecha Młynarskiego


Za nami wspaniały i wzruszający koncert upamiętniający twórczość Wojciecha Młynarskiego – jednego z najwybitniejszych poetów polskiej piosenki.
W Czytelni Naukowej nr I im. Janiny Englert odbył się koncert, w czasie którego Jacek Gutry i Robert Obcowski przypomnieli najpopularniejsze piosenki Mistrza przedstawione w formie, którą Wojciech Młynarski upodobał sobie przed laty najbardziej – śpiewał swoje teksty przy akompaniamencie pianisty-wirtuoza, najczęściej Jerzego Derfla lub Tadeusza Suchockiego. Robert Obcowski na podstawie archiwalnych nagrań odtworzył te perły akompaniamentu tak, aby w trakcie występu publiczność mogła przenieść się w czasie i – doceniając kunszt kompozytorów oraz akompaniatorów współpracujących z Wojciechem Młynarskim – delektować się piosenką literacką najwyższej próby.
Usłyszeliśmy ponadczasowe perły polskiej piosenki, zawierające wciąż aktualne obserwacje naszej codzienności, ukazane z wyjątkowym smakiem i wirtuozerią przez Wojciecha Młynarskiego, w takich przebojach, jak: „Jesteśmy na wczasach”, „Polska miłość”, „Nie ma jak u mamy”, „W Polskę idziemy”, „A wy wójta się nie bójta” czy „Jeszcze w zielone gramy”. Piosenki były przeplatane ciekawostkami i anegdotami z estradowego życia ich autora.
W trakcie wieczoru pani Anna Wiktorzak i Urszula Brandys z grupy poetyckiej Akant zaprezentowały swoje wiersze.
Następny czwartek poetycko-muzyczny już 25 kwietnia!