Kwietniowe zajęcia dla dzieci w W85


W kwietniu Wypożyczalnię nr 85 odwiedziły dzieci z przedszkola nr 95 im. Króla Maciusia I oraz Ciuchci-Puch-Puch. Podczas trzech spotkań poruszyliśmy tematy czasu, koła, a także zapoznaliśmy dzieci z naszą biblioteką.

Celem lekcji tematycznej związanej z kształtem koła było pokazanie dzieciom, że ten kształt jest fundamentem otaczającego nas świata. Dzieci rozpoznawały kształty w otoczeniu, ćwicząc spostrzegawczość. Nauczyły się dostrzegać geometrię w przedmiotach codziennego użytku.

Kolejna lekcja tematyczna dotyczyła czasu. Spotkanie uświadomiło dzieciom, że czas to nie tylko cyferki, ale przede wszystkim rytm, który porządkuje nasz świat i pomaga planować dzień.

Obie lekcje pokazały, jak abstrakcyjne pojęcia stają się dla dzieci zrozumiałe, gdy są osadzone w świecie literatury i zabawy manualnej.

Wakacyjne godziny otwarcia
W okresie wakacyjnym (1 lipca – 28 sierpnia 2026 r.) wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
– poniedziałek, wtorek, środa: 12.00–19.00,
– czwartek, piątek: 9.00–16.00.

Książkomaty jak zawsze będą czynne całodobowo.

Serdecznie zapraszamy!