Jesienne warsztaty – W60 z wizytą w przedszkolu


Wiersz Hanny Zdzitowieckiej „Jeż” był wprowadzeniem do ekologicznych warsztatów w Przedszkolu nr 432, przeprowadzonych prze z panią bibliotekarkę z Wypożyczalni nr 60. Dzieci z dwóch grup (3- i 4-latki ) dowiedziały się wielu ciekawostek na temat jeży, m.in.:

  • czym się odżywiają,
  • są to bardzo pożyteczne zwierzęta, ponieważ zjadają szkodniki,
  • kiedy się boją, zwijają się w kulkę
  • nocą poszukują pożywienia
  • w październiku zapadają w sen zimowy.

Już niedługo, 10 listopada Międzynarodowy Dzień Jeża, więc był to dobry moment, by poznać bliżej te sympatyczne zwierzęta oraz dowiedzieć się, jak im pomagać i chronić je podczas zimy.

Przedszkolaki wykonały – z pomocą opiekunów i pani bibliotekarki – papierowe jeże ze zniszczonych/poplamionych/nieaktualnych książeczek dla dzieci oraz z białej i czarnej kartki papieru. Dzieci podeszły do pracy z dużym zaangażowaniem i szybko opanowały technikę składania kartek. Pracom plastycznym towarzyszyła atmosfera dobrej zabawy i radość z wykonanych jesiennych jeży.

Dziękujemy za zaproszenie i udział w zajęciach. Do zobaczenia w listopadzie.

Wakacyjne godziny otwarcia
W okresie wakacyjnym (1 lipca – 28 sierpnia 2026 r.) wszystkie placówki Biblioteki będą otwarte w następujących godzinach:
– poniedziałek, wtorek, środa: 12.00–19.00,
– czwartek, piątek: 9.00–16.00.

Książkomaty jak zawsze będą czynne całodobowo.

Serdecznie zapraszamy!