Ocalimy świat z biblioteką na Krasnobrodzkiej – globalne ocieplenie


25 czerwca w ramach ekologicznego programu edukacyjnego „Ocalimy świat” Fundacji Cała Polska czyta dzieciom odbyły się wyjątkowe zajęcia edukacyjne z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 380.

Spotkanie oparto na opowiastce Tomasza Samojlika pt.: „Oddech Smoka”. Stało się ono inspiracją do rozmowy o globalnym ociepleniu, zmianach klimatycznych i ochronie środowiska. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej przybliżającej uczniom przyczyny i skutki globalnego ocieplenia. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami na to, jak każdy może pomoc planecie. W atmosferze zaangażowania i refleksji uczestnicy wysłuchali również piosenki o tematyce ekologicznej, która podkreślała znaczenie troski o naturę.

Zwieńczeniem spotkania były warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie stworzyli plakaty i makiety pt. „Ziemia woła o ratunek”. Wykorzystano różne techniki artystyczne – malowanie, wyklejanie i kolaż – tworząc barwne i przejmujące prace, które oddają troskę o przyszłość naszej planety.

Zajęcia nie tylko poszerzyły wiedzę dzieci na temat ekologii, ale również pobudziły ich kreatywność i wrażliwość na los Ziemi.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i mamy nadzieję, że to wydarzenie pozostawi w nich trwały ślad.