Zróbmy bajkę – warsztaty kreatywne dla dzieci w oparciu o teatrzyk Kamishibai

Powiększ obrazZróbmy bajkę - warsztaty kreatywne dla dzieci w oparciu o teatrzyk Kamishibai

14 marca w Wypożyczalni nr 130 o profilu pedagogicznym odbyły się warsztaty twórcze pt. „Zróbmy bajkę – warsztaty kreatywne dla dzieci w oparciu o teatrzyk Kamishibai” .
Zajęcia przeprowadziła pisarka i graficzka Pani Agnieszka Kazała.
Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem zapoznali się z opowiadaniami pt. „Bałwanek Marianek”, „O Zajączku Guzdrale” i „Pieszki Agnieszki” zaprezentowanymi w teatrzyku Kamishibai. Następnie wszyscy razem tworzyli ilustracje i tekst do własnej bajki pt. „Potwór w bibliotece”, którą zaprezentowali w drewnianej skrzyneczce teatrzyku Kamishibai.
Zarówno dzieci jak i rodzice świetnie się bawili podczas spotkania, a książeczka o bibliotecznym potworze, który wcale nie był straszny, będzie prezentowana zainteresowanym osobom w bibliotece.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu „Alternatywa dla komputera, czyli rodzinne warsztaty kreatywne” z budżetu partycypacyjnego na rok 2019.