„Zima w Mieście” w BD52

Powiększ obraz„Zima w Mieście” w BD52

Podczas tegorocznej „Zimy w Mieście” Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 zorganizowała dla dzieci zajęcia edukacyjne oraz plastyczne, w których wzięły udział grupy zorganizowane ze SP 42 oraz Klubu Pinokio.  Uczestnicy mogli dowiedzieć się o karnawałach na świecie, podążyć śladami piratów, poznać sławne zwierzęta albo odwiedzić miejsca, które są uznawane za nawiedzone.

Były również quizy, sprawdziły one wiedzę i spostrzegawczość i co ważne wprowadziły bardzo pożądany element rywalizacji. Wszystkim prezentacjom towarzyszyły zajęcia plastyczne na których dzieci wykonały maski zwierząt, pomalowały gipsowe maski weneckie, ozdobiły skrzynie piratów.

Dwie grupy młodzieży uczestniczyły również w dwóch warsztatach decoupage.  Pierwsza grupa wykonała walentynkowe serca i świeczki, natomiast druga – ramki  do zdjęć. Ozdabianie drewnianych elementów metodą naklejania papierowych serwetek jest zdecydowanie zajęciem dla cierpliwych i dokładnych, ale warto się postarać, ponieważ efekty pracy zaskakują a nagrodą za zaangażowanie jest piękna, niepowtarzalna rzecz.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami czas tegorocznych ferii.